Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

AĞAÇ-İŞ KARTEPE KONGRESİNİ YAPTI

AĞAÇ-İŞ KARTEPE KONGRESİNİ YAPTI

1006303617316Ağaç-lş Kartepe kongresini yaptı Türk-İş’e bağlı Türkiye Ağaç ve Kağıt Sanayi İşçileri Sendikası (Ağaç-İş) Kartepe Şubesi’nin l’inci Genel Kurulu yapıldı. Ağaç-İş Kartepe Şubesi’nin Kurucu Başkanı Cengiz Türker, tek aday olarak girdiği GENÇ BAŞKAN kongreden, 34 unvanıyla çıktı. 12 yıldan beri YılHaberi diz Entegre’de çalışıyor, Suadiye’de oturuyor.

Bu yılın Mayıs ayında kurulan, Yıldız Entegre’de çalışan işçilerin üye olduğu Ağaç-İş Sendikası Kartepe Şubesi’nin ilk genel kuruluna katılanlar, genel merkez yöneticileriyle birlikte. (Kerîm Yavuz) Ağaç-İş Kartepe’de Cengiz Türker seçilmiş başkan öldü Türk-İş’e bağlı Türkiye Ağaç ve Kağıt Sanayi İşçileri Sendikası (Ağaç-İş) Sendikası Kartepe Şubesi’nin yapılan 1.Genel Kurul sonunda Kurucu Başkan Cengiz Türker güven tazeledi, seçimle bu göreve geldi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurulun Divan Başkanlığı’nı Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Mürsel Taşçı yaptı.

Başkan Yardımcıları Gökhan Kibar, Hasan Doğan, Katip Üye Mehmet Kaya, Nurettin Yurttutmaz da divanda yer aldı. 100 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda Cengiz Türker tek başkan adayıydı. Murat Boz, Hakan Yılmaz ve İbrahim SaraPın aday olduğu Şube Sekreterliğine Hakan Yılmaz seçildi. Şube Mali Sekreterliğini Ali Gül’ü geçen Yunus Küçükkeskin kazandı.
DENETİM KURULU: Mehmet Kaya, Sedat Şahin, Yılmaz Uysal
DİSİPLİN KURULU: Alper Kaya, Cevat Andaç, Kenan Bayrak, Nuh Kotan GENEL MERKEZ GENEL KURUL DELEGELERİ: Ali Gül, Adem Yıldız, Alper Kaya, Beytullah Yoldaş, Cengiz Türker, Ercan Navdar, Ferhat Andaç, Ferruh Özkal, Umut Lokman Acar, Mecit Harbi, Mehmet Bayrak, Muharrem Andaç, Murat Boz, Nuh Kotan, Sedat Şahin, Şevket Yel, Tayfun Doğan, Temel Üzülmez, Zeki Sakçak, Hakan Yılmaz, Mahir Demirel, Serkan Akçay, Yunus Küçükkeskin, Şaban Yalçın, Ertuğrul Bilgin, Yunus Koç, Mustafa Adıyaman, Mehmet Kaya.

TAŞÇI: “HEDEF TOPLU SÖZLEŞME”

Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Mürsel Taşçı, genel kurulda yaptığı konuşmada, Kartepe’de Yıldız Entegre’de çalışan 800’e kadar üyenin bu sendikaya bağlı olduğunu hatırlattı, “İlk genel kurulu yapıyoruz. Bu şube yönetiminin birinci önceliği, şu anda bu şubeye bağlı olan işçiler adına yapılacak toplu iş sözleşmesi olacak. Kocaeli’de açtığımız bu ikinci şubenin de amacı, ağaç ve kağıt sektöründe sendikasız olan iş yerlerinde çalışan işçileri, sendika bünyesinde toplamak ve onlarİa toplu iş sözleşmesine kavuşturmak olacaktır” dedi.

CENGİZ TÜRKER’İN ÖZGEÇMİŞİ

Ağaç-İş Kartepe Şube Başkanı Cengiz Türker, İzmit Şirintepe Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Mezunu. Evli 1 çocuk babası. 12 yıldır yıldız Entegre Fabrikası’nda çalışmakta. Kartepe Suadiye’de ikamet ediyor. Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker’in kardeşi. Yıldız Entegre Fabrikası’nda 2.5 yıldır baş temsilcilik yapıyor. (Ayşegül kalaycı) GENEL BAŞKAN VE BAŞKAN- Ağaç-İş Kartepe Şubesi’nin seçilmiş başkanı olan Kurucu Başkan Cengiz Türker(sağda), Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Mürsel Taşçı ile birlikte.

Konuya Yorum Yap

Bu konuya toplam 0 yorum yapılmış.

Son Yazılar

maç yayınları
ankara çankaya escort
rüzgar enerjisi